Metal Soyunma Dolabı Modelleri ve Fiyatları

Personel soyunma dolabı, soyunma odası dolabı, metal soyunma dolabı modelleri, tekli, 2’li, 3’lü, 4’lü, 5’li, 6’lı, 8’li, 9’lu dolap şeklinde üretilmektedir. Bu metal dolap modellerinde asma kilit ve gömme kilit kullanılmaktadır. Soyunma dolabı fiyatları, modellere göre 1.200 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir. Döviz kurundaki değişim hammaddeyi de etkilediği için zaman zaman fiyatlar değişim göstermektedir. Metal soyunma dolaplarımızda Ereğli Demir Çelik‘te üretilen 1’inci sınıf sac kullanılmaktadır.

Firma olarak yaklaşık 15 yıldır soyunma dolabı, dosya dolabı, emanet dolabı ve diğer çelik dolapların imalatını yapmaktayız. Soyunma dolabı imalatı yapan firmalar denildiğinde, sektörde çoğu perakendeciye tedarikçi olarak akla biz gelmekteyiz.

Toptan ve perakende satışlarımızla kamu ve büyük özel şirketlere büyük sayıda satışlar yapmaktayız. Referanslarımız arasında çok büyük kamu ve özel marklar bulunmaktadır.

Günümüzde pek çok alanda soyunma dolabı kullanılmaktadır. Oldukça sık kullandığımız bu mekanlardaki dolapların temel amacı elbiselerin, saat, bilezik, yüzük, cüzdan, evrak gibi değerli eşyaların ve aslında tüm eşyaların güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamaktır. Özellikle iş güvenliği yönetmeliği kurallarına göre de iş yerlerinde işçilere ya da çalışanlara bir eşya zimmetleniyorsa kesinlikle işçi ve personel sayısına göre de soyunma dolabı bulunması gerekir.

Kullanım alanları oldukça fazla sayıda çeşitlilik göstermektedir. Günümüz iş güvenliği standartları içinde de kullanılması zorunlu olan yerlerin dışında müşteri güvenliğini sağlamak için özellikle tercih edilmektedir. En çok kullanılan yerler arasında iş yerleri, spor salonları, SPA merkezleri, oteller, fabrikalar, okullar ve daha pek çok alanda hatta AVM’ler de de metal soyunma dolapları gibi çeşitli dolaplar kullanılmaktadır.

Metal dolaplar 400 kg ağırlığa kadar dayanım göstermektedir. Dış yüzeylerinde kullanılan boya malzemeleri de özellikle kullanım alanının nemine göre ömrünü daha da uzatmaktadır.

Özellikle uzun ömürlülüğü önemli tercih nedeni olmaktadır. Kullandığımız malzemeler sayesinde ihracatında artış sağlamış bulunmaktayız ve özellikle Avrupa ithal etmek istemektedir. Kullanılan malzemeler her ne olursa olsun çok amaçlı soyunma dolabı üretiminde Türkiye genelinde bir numaralı üretimi sağlamaktayız.

Çelik soyunma dolabında kullanılan çelik sac, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı şirketlerinden olan Ereğli Demir Çelik şirketinden alınmaktadır. Bu lider firmadan alınan sac ile dolaplar güven vermekte ve uzun ömürlü olmaktadır.

Personel Metal Soyunma Dolabı Modelleri

Raflı, tek, iki, üç, dört, altı, sekiz, dokuz, on beş ve otuz kapılı ve tek ve iki katlı soyunma dolabı modelleri imalatı yapmaktayız. Kırmızı, gri, haki, mavi, sarı ve yeşil renklerde tasarımlarımız mevcuttur.

Kullanılacak alana, ihtiyaca ve talebe göre çeşitli model ve malzemelerde üretilmektedir. İhtiyaca göre ürettiğimiz tek kapılı tam boy, çift kapılı tam boy, tek kapılı yarım boy, çift kapılı yarım boy, 4 kapılı tam boy, 3 kapılı tam boy ve 3 kapılı oturma banklı çelik soyunma dolabı çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Bu soyunma dolapları metal ya da çelik gibi malzemelerden üretilmektedir. Metal personel soyunma dolapları farklı renklerde ve farklı ölçülerde üretilmektedir. Başlıca renkleri kırmızı, mavi, sarı, beyaz, kahverengi ve turuncudur. Standart ölçüleri yanında özel ölçülerde de üretim yapılmaktadır.

Üretilen çelik soyunma dolabı kilitsiz, asma kilit ve gömme kilit modelleri olarak tasarlanmaktadır. Buna ek olarak kullanıcılar için kullanışını sağlamak için raflı olanlarda olmaktadır.

Paslanmaz Çelik Soyunma Dolabı

Dolaplarımız çelik malzemeden üretildiği için paslanmaz özelliğe sahiptir. Bu nedenle daha uzun ömürlüdür. Ahşap, plastik, bez gibi malzemelerden yapılan dolaplara kıyasen daha çok tercih edilmektedir. Ahşap dolaplarda şişme ve kırılma, bez ve plastik dolapları yırtılması, ıslaması ve yanması gibi durumlarda kullanılmaz hale gelmektedir. İmalatını yaptığımız soyunma dolapları demir olarak bilinmesine rağmen demir çeliktir. Demir paslanabilir, çelik ise paslanmaz bir metaldir.

Kilitli Metal Soyunma Dolabı

Metal soyunma dolabı modellerinde asma kilit ve gömme kilit kullanılmaktadır. Asma kilitli soyunma dolapları kullanıcılar tarafından kendi kilitleri, anahtarları alınabilir ve değiştirilebilir. Ancak gömme kilitli çelik dolaplarda ise üretim sırasında takılmaktadır. Özel olarak üretilen soyunma dolaplarında şifreli soyunma dolabı da üretilmektedir.

Soyunma Dolabı Satışı Yaptığımız İller

İmalathanemiz İstanbul’da olduğu için, önceliğimiz yakın illerdir: Kocaeli, Ankara, Bursa, Gebze, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Manisa, Mersin, Antalya. Bu illere ek olarak çok sayıda alımlarda tüm Türkiye’deki illere satış ve gönderilerimiz vardır.

İstanbul’da Soyunma Dolabı Satışı Yaptığımız İlçeler

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

İmalatçı firma olmamız nedeniyle hızlı üretim ve gönderimle tüm ilçelere hizmetimiz vardır.

Soyunma Odası Dolabı Kilit Mekanizması: Asma, Gömme ve Şifreli Kilit

Personel soyunma dolabı hem sağlam hem de güvenli olmalıdır. Ayrıca kolay temizlenmeli ve hafif bir malzemeden üretilmelidir. Malzeme olarak ahşap, kumaş, sunta, plastik ve çelik kullanılsa da bu özellikleri sadece çelik dolaplar taşımaktadır.

Metal dolap dış görünüşü ve istenilen renge boyanmasından dolayı da her dekora uyum sağlamaktadır. Tam ve yarım kapak, çekmeceli, raflı ve askılı gibi birçok model ile ihtiyaçlara cevap vermektedir. Güvenlik olarak asma, gömme, şifreli ve dokunmatik kilitler seçenek olarak sunulmaktadır. Bu kilitler arasında en korunaklı olan ise dokunmatik kilittir. Asma kilit ise en uygun fiyatlıdır.

Metal Soyunma Dolaplarında Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Örneğin personellere ait olan bir soyunma dolabında bulunması gereken en önemli özellik dolabın uzun bir süre kullanılabilmesidir. Bunun mümkün olması için dolap saçının kalın ve kaliteli olması gerekmektedir. Ayrıca seçilen boya ile boyama şeklide dolapta oluşabilecek oksitlenmelerin önüne geçmek için çok önemlidir. Bizim imalatını yaptığımız soyunma dolaplarında ve diğer çelik dolaplarda Ereğli Demir Çelik tesislerinde üretilen soğuk haddelenmiş 6112 A-1 kalite olarak kullanılmaktadır.

Dolap kapağına yapılan havalandırma alanları sayesinde de dolap içindeki istenmeyen kokuların engellenmesi sağlanmaktadır.

Eşyaların güvenli olması da diğer hususlardan biridir. Bu sebeple dolapta elektronik yada her dolap için ideal olan gömme kilit kullanılmalıdır. Müşterilerin kullanımına sunulan dolaplarda da olması gereken en önemli şey sirkülasyonlar için konforlu ve güvenli olmasıdır.

Dolap müşteri ve ziyaretçiler tarafından kullanılırken 3. Bir kişiye ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla kullanılabilmelidir. Görsellik diğer önemli hususlar arasında sayılabilir.

Soyunma Dolabı Fiyatları

Tercih edilen malzemeye yani soyunma dolabının metal ya da ahşap oluşuna göre ve istenilen ölçülere göre değişiklik göstermektedir. Ancak yapım aşamasındaki gerek işçilik kalitesi olsun gerekse malzeme kalitesi ve hızlı teslimatımızla en ekonomik fiyatlar sunmaktayız. İmalatçı firma olmamız nedeniyle fiyatlarımız aracı kurumlara göre daha ucuzdur. Metal dolap fiyatları renk, ölçü ve kalite farkına göre farklılık göstermektedir.

Metal dolapların ham maddesi, satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Çünkü kullanılan çeliğin ham maddesine göre dolabın kalitesi artmakta ve ömrü uzamaktadır. Özellikle çelik dolap ahşap dolaplara göre daha kullanışlı, dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için de bir numaralı tercih sebebi olmaktadır. Soyunma dolabı alırken ne kadara, neden, nerede, kim tarafından ne zaman kullanılacağı kriterlerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Personel Soyunma Dolabı Kullanım Alanları 

Metal soyunma dolabı iş yerlerinde veya diğer kurumlarda çalışanlar ile ziyarete gelen kişilerin eşyalarını koyabilmesi için sıkça kullanılmaktadır. Soyunma dolaplarının özellikleri ise kullanıldığı alana göre değişmektedir. Genelde fabrikalar, inşaatlar, oteller, SPA merkezleri, iş yerleri, hamamlar, okullar, hastanelerde ve askeri kurumlarda kullanılmaktadır.

İkinci El Soyunma Dolabı Satışları

İkinci el soyunma dolapları satışlarımız mevcuttur. İkinci el soyunma dolabı modelleri, sıfır dolaplara kıyasen daha ucuzdur. Fakat elimizde daima stok şeklinde bulunmamaktadır. Elimizdeki stok bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soyunma Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Ahşaptan yapılan ürünler bilindiği üzere ağırdır bu sebeple bu ürünleri yerinden oynatmak, hareket ettirmek oldukça zordur. Bir şekilde yeri değiştirilen ürünlerde de yaylanma, sallanma ve esneme gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Dolap kapaklarında ise düşme yaşanabilir. Ayrıca çok fazla yük konulduğu zaman bel verme ahşap dolapların ortak sorunudur. Çok ıslak bir bezle temizlik yapmak ise dolap zemininde kabarmalar oluşturduğu için dikkat edilmelidir. Metal soyunma dolabı modellerinde ise ıslak bir bezle ve alkol içermeyen temizlik ürünlerini kullanarak kolaylıkla temizlenebilir. Hafif olması nedeniyle kolay hareket ettirilmektedir. Alkol içeren temizlik maddeleri renk solmasına neden olabilir.

İkinci El Soyunma Dolabı

İkinci el soyunma dolabı sıfır almak için maddi imkanları el vermeyen müşteriler tarafından sıkça tercih edilse de, müşterilerimize sıfır ürünleri öneriyoruz, neden mi? Çünkü ikinci el soyunma dolabı aldıktan sonra kısa süre içerisinde tekrar yeni bir dolaba ihtiyaç duyabilirsiniz. Yani az para çok kullanım demektir. Ancak sıfır bir çelik dolap alarak tek bir sefer ödeme yaparsınız ve uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

İkinci el soyunma dolaplarında genelde renkler gitmiş, delinme ve zedelenmeler olmuş olabiliyor.

İkinci el dolaplar elimizde her zaman bulunmuyor. Bu nedenle, ikinci el soyunma dolabı almak istiyorsanız elimizde bulunup bulunmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.