Metal Dolap – Çelik Dolap Modelleri ve Fiyatları

Dolap, güvenli bir şekilde eşya saklamak için en uygun materyallerden birisidir. Günümüzde neredeyse her evde, okulda, iş yerinde, ofiste, bürolarda, spor salonlarında, otellerde ve SPA merkezlerinde dolap kullanılıyor. Dolaplar arasında da en çok çelik dolap tercih ediliyor. Hem daha güvenilir, hem de daha yapılı olmasından dolayı özellikle önemli eşya saklamak isteyen kişiler tercihlerini metal dolaptan yana kullanıyor.

 Çelik Dolap Modelleri

Çelik dolap, güvenli bir saklama yöntemi olduğu için müşteriler tarafından da en sık tercih edilen dolap türüdür. Çelik dolaplar da kendi içerisinde modellere ayrılır. Çelik dolap modelleri genellikle dolabın boyutlarına, tasarımına ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Siz de dolabı kullanmak istediğiniz yere uygun bir çelik dolap modeli seçerek satın alabilirsiniz. Metal dolap modelleri arasında en çok tercih edilenler ise; soyunma dolabı, malzeme dolabı, okul dolabı, öğretmen dolabı, kartoteks dolabı, dosya dolabı ve temizlik dolabıdır.

 Çelik Dolap Fiyatları

Çelik dolap fiyatları için genellikle minimum fiyat 300 TL civarındadır. Dolabın büyüklüğüne, işçiliğine ve kalitesine göre fiyatlar 500 ile 1000 TL civarına çıkabilir. Çelik dolap alırken bütçe düşünüleceği kadar ürün kalitesi de önemsenmelidir. Alacağınız çelik dolabın kaliteli ve uzun ömürlü olması birinci tercih nedeniniz olmalıdır.

Çelik Dolap Ölçüleri

Metal dolaplarda standart bir ölçü yoktur. Kullanım alanına göre üretilen çelik dolapların boyutları da farklı olduğu için herhangi bir ölçü verilemez. Ancak büro tipi çelik dolapların boylarının genelde 1.85cm, enlerinin de 80cm civarında olduğunu söyleyebiliriz. Eğer kamusal ve toplu kullanım alanlarında kullanılmak üzere üretilen bir çelik dolapsa dolabın hem boyu, hem de genişliği artacaktır.

Metal Dolap Kullanım Alanları

Çelik dolabı hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Özellikle de topluluk içerisinde bir ofisiniz varsa veya kendinize ait bir büronuz varsa metal dolap olmazsa olmazlardandır. Çelik dolap içerisinde genellikle sektörel küçük çaplı malzemeler, dosyalar, ve iş ile ilgili diğer resmi belgeler korunur. Güvenli olduğundan dolayı opsiyonel olarak öngördüğünüz farklı alanlarda da metal dolap tercih edebilirsiniz.

Ahşap Dolap mı Metal Dolap mı?

Metal dolap, kaliteli ve daha dayanıklı olduğu için toplu kullanım alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer metal dolap alacaksanız ikinci el çelik dolap ürünlerine de mutlaka göz atmalısınız. Metal ve çelik dolaplarda ürün görselliği yerine işlevsellik önemsendiği için ikinci el metal dolap satın alarak maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Metal Dolap Diğer Kullanım Alanları

Üst bölümde çelik dolapları kullanabileceğiniz alanlardan bahsetmiştik. Aslına bakılırsa çelik dolap için herhangi bir alansal kullanım kısıtlaması bulunmuyor. Günümüzde her meslek grubu, her resmi kurum ve her dükkan çelik dolaba ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden işiniz ne olursa olsun, eşyalarınızı düzenli ve güvenli bir şekilde saklamak için çelik dolap satın alabilirsiniz.