Çelik dosya dolabı, özellikle bürolarda ve resmi kurumlarda kullanılan, dosyaların düzenli bir şekilde tutulması için yapılan dolap türüdür. Bu tür kurumlarda bulunan dosya ve arşivler, genelde önemli bilgilerden oluştuğu için belirli bir hiyerarşiye göre saklanması oldukça önemlidir. Ayrıca güvenlik açısından da şifreli veya anahtarlı çelik dosya dolapları tercih edilebilir.

Çelik Dosya Dolabı Modelleri

Sitemizde, çelik dosya dolabı ile ilgili birbirinden farklı tasarıma ve işlevlere sahip dosya dolabı modelleri mevcuttur. Kullanım alanına, tasarımına ve malzemesine göre farklılık gösteren çelik dosya dolabı modellerinin büyük bir kısmı iş yerinizde veya ofisinizde kullanmak isteyeceğiniz tipte. Hemen şimdi çelik dolap modellerimiz arasından dilediğinizi seçerek sipariş verebilirsiniz.

Dosya Dolabı Fiyatları

Dosya dolabı fiyatları için net bir rakam verilemez. Ancak tahmini bir aralık vermek gerekirse, dosya dolabı fiyatlarının ortalama 150 TL ile 1.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak kompakt adı verilen çoklu ve birbirine bağlı dosya dolabı sistemlerinin fiyatları 3.000 TL civarını bulabilmektedir. Yine ikinci el dosya dolabı fiyatları da 100 TL ile 250-300 TL arasında değişiklik gösterir.

Metal Dosya Dolabı Ölçüleri

Dosya dolabı ölçüleri, dosya dolabının kullanılacağı öngörülen yerler göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Örneğin küçük ve kişisel bürolar için yapılan dosya dolapları daha küçük ve portatif tasarlanır. Aynı şekilde büyük iş yerlerinde kullanılması öngörülen dosya dolapları, diğerlerine göre daha büyük ve geniş bir biçimde tasarlanmaktadır. Dolaba göre ölçüler ürünlerin altında yazmaktadır.

Dosya Dolabı Kullanım Alanları

Dosya dolabının kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle her iş yerinde dosya dolabı ihtiyacı vardır. Sonuçta belgelerin ve eldeki dosyaların düzen içinde tutulması gerekir. Ancak yaygın olarak adliyelerde, karakollarda, okullarda ve devlete bağlı kurumlar başta olmak üzere avukat bürolarında, yapı ve inşaat bürolarında uluslararası hizmet veren ofislerde dosya dolabı olmazsa olmazdır.

Metal Dosya dolabı modelleri, kullanılacak olan alanın durumuna, boyutuna, güvenlik düzeyine bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin toplu kullanım alanlarına açık yerlerde saklanacak olan dosyalar için çelik ve kilitli dosya dolapları tercih edilir. Siz de almak istediğiniz dosya dolabını, kullanılacağı yere ve amacına göre almaya dikkat etmelisiniz.

Ahşap Dosya Dolabı mı Metal Dosya Dolabı mı?

Metal dosya dolabı, ahşap dosya dolabına göre daha yaygın olarak görülen dosya dolabı tipidir. Çünkü ahşap dosya dolapları fiyat olarak biraz daha pahalı olduğu için genellikle büro tarzı kişisel çalışma alanlarında ahşap dosya dolabı tercih edilir. Ancak resmi ve kurumsal çalışma alanları için metal dolap daha uygundur.