Çelik Soyunma Dolabında Kullanılan Sac Kalınlığı Nedir?

Çelik Soyunma Dolabında Kullanılan Sac Kalınlığı Nedir?

Çalışanların iş yaşamında hem hijyenik hem de güvenli koşullarda faaliyet göstermesine yardımcı olan çelik soyunma dolabı çeşitleri, çok yönlü kullanım alanlarına sahiptir. Metal personel dolapları giysi, ayakkabı, cüzdan, çanta gibi birçok eşyanın düzenli elverişli şartlar altında yerleştirilmesi ve korunması için üretilir. İş Kanunu’nda belirtildiği üzere, belirli sayıda eleman çalıştıran iş ortamlarında bulundurulması zorunlu olan soyunma dolaplarından yüksek yarar sağlamak üzere farklı tasarım ve ebat seçeneklerine sahip modelleri değerlendirmeniz olanaklıdır. Ayrıca spor merkezlerinin soyunma odaları için tasarlanan işlevsel yapılı seçenekler arasında oturma banklı soyunma dolabı modelleri de mevcuttur. Hazırladığımız bu içerikte “Çelik soyunma dolabında kullanılan sac kalınlığı nedir?” ve tercih edilen malzeme özellikleri hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Soyunma Dolabının Önemi Nedir?

Steril, sağlıklı ve muntazam çalışma ortamlarının meydana getirilmesinde aktif rol oynayan soyunma dolabı modelleri, yüksek kalite standartlarına sahiptir. Ayrıca iki kapılı tasarımların yanı sıra üç, dört, beş, sekiz, dokuz bölmeli gibi birçok ürünü de gereksinimleriniz doğrultusunda sipariş verme avantajınız bulunur. Çelik personel soyunma dolabı modellerini meydana getiren işlevsel bölme stilleri, raf dizaynları, askılık aksesuarları ve kilit mekanizmaları, kullanıcıların beklentileri doğrultusunda modernize edilir. Bu sayede çalışanlarınızın hem gündelik ve iş kıyafetlerini hem de kişisel eşyalarını muhafaza edebilecekleri saklama alanlarını kendilerine sunabilirsiniz.

Endüstri, sanayi ya da farklı iş mekânları için tasarlanan soyunma dolapları, aynı zamanda spor salonu, pastane, kimya sektörü, hastane ve eğitim kurumlarında da tercih edilir. Fonksiyonel tasarım detaylarının yer aldığı personel dolabı alternatifleri çeşitli ebatlarda üretilir. Bu sayede tercih ettiğiniz ürünleri, iş yerindeki soyunma odaları başta olmak üzere dilediğiniz farklı bölümlere de konumlandırabilirsiniz. Model olarak geliştirilen klasik ya da Z tipi soyunma dolabı çeşitleri, beklentilerinizi ve memnuniyetinizi karşılayan niteliklere sahiptir. Sosyal tesislerde ve iş alanlarında sıkça kullanılan metal soyunma dolabı tasarımları, mekânlarınızın dekorasyon stiliyle uyum sağlayacak şekilde renklendirilir. Beyaz, sarı, mürdüm, kırmızı ve mavi gibi trend renk seçenekleri arasından zevkinize ve ihtiyacınıza göre tercihler yapmanız mümkündür.

Paslanmaz çelik sac
Paslanmaz çelik sac

Soyunma Dolabı Yapımında Sac Kalınlığı Nasıl Olmalı?

  • Metal soyunma dolaplarında Ereğli demir Çelik tesislerinde üretilen 6112 A1 kalite saclar kullanır.
  • Dolaplarda kullanılan Dkp sac kalınlıkları 0.50 mm ile 0.90 mm şeklindedir.
  • Kompakt dolaplarda 0,80 mm ile 2.5 mm kadar kullanabiliyor.

Çelik soyunma dolabı modelleri, işletmeniz için gerekli personel ihtiyaçlarına cevap verirken aynı zamanda uzun ömürlü kullanım avantajı sunar. Kurumsal, kamu veya şahsi sektörde bulunan personellerin ve ziyaretçilerin özel eşyalarını muhafaza eden ürünler, malzeme kalitesiyle de memnuniyet verici sonuçlar elde ettirir.

Ereğli Demir Çelik Fabrikası gibi diğer çelik fabrikalarında üretilen DKP sacları, soyunma dolabı çeşitlerinin üretim aşamalarında tercih edilen ana materyallerin başında gelir.

DKP saclarının imalatında ise sıklıkla soğuk haddeleme teknikleri kullanılır. Çelik alaşımlı levhalar, üretici firmalara ulaştığı andan itibaren şekillendirme süreci başlar.

Yüksek kalite standartlarına sahip özel DKP saclarının kalınlığı ise 6 mm ilâ 9 mm arasında değişkenlik gösterir.

Ayakkabı, giysi, forma, iş gözlüğü, baret, çanta, cüzdan ve çalışma malzemesi gibi birçok kişisel eşyalarınızı büyük bir titizlikle muhafaza eden demir soyunma dolabı seçenekleri, sağlam ve dayanıklı yapıları sayesinde keyifli bir kullanım imkânı sunar.

Raf ve çekmece bölümlerinde uygulanan sac kalınlığı, konumlandırılan eşyaların ağırlıklarını taşıyabilecek kadar ideal oranlardadır. Üretimde kullanılan çelik alaşımlı levhalar, soyunma dolabı çeşitlerinde sıklıkla görülen nem ve ısı gibi çevresel faktörlerin neden olduğu paslanma sorununun önüne geçer. Ayrıca kalınlığıyla dayanıklılığı artan metal soyunma dolaplarında uygulanan sık puntalama işçiliği de uzun ömürlü kullanım deneyimlerinize eşlik eder.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir